משרד חקירות
 
 

חוקר פרטי

 
 
חוקר פרטי
 

משה מורנו, הוא חוקר פרטי בעל ניסיון של 21 שנים בתחום החקירות, מהן 7 שנים כחוקר ורכז מודיעין במגזר הממשלתי, ו-14 שנים כחוקר פרטי ובעל משרד חקירות המתמחה במספר תחומים:

איסוף מודיעין והפעלת סוכנים, מתן פתרונות יצירתיים לפרשות סבוכות על ידי הפעלה מתוחכמת של גורמי מודיעין שונים.

חקירות בינלאומיות
חקירות לגילוי וחשיפה של מעשי הונאה ומרמה
מעקבים ותצפיות סמויות, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים
חקירות תשאול וגביית עדויות
חקירות אישות לצורך בניית תיקי גירושין
חקירות לגילוי ומניעה של ריגול עסקי ותעשייתי
חקירות ביטוח ונזיקין
התקנה והשכרה של מערכות לצילום וידיאו סמוי


חוקר פרטי משה מורנו חבר בלשכת החוקרים הפרטיים בישראל ובעל רישיון לעיסוק בחקירות מטעם משרד המשפטים. שירותיו ניתנים בשפות הבאות: עברית, צרפתית, אנגלית, איטלקית וספרדית. המשרד של משה מורנו מספק שירותי חקירות ומודיעין עסקי לרשויות מקומיות, חברות, עמותות, משרדי עורכי דין ולקוחות פרטיים. במהלך השנים פוענחו במשרד פרשיות רבות, חלקן פרשיות סבוכות במיוחד שטופלו על ידי גופים כמו FBI, האינטרפול ומשטרת ישראל. משרד חקירות משה מורנו מתאפיין במספר אלמנטים בולטים שיחד מהווים הרכב מנצח להצלחה.

אמינות ונחישות:


אמינות הינה התכונה החשובה ביותר בעבודתו של חוקר פרטי. במשרד החקירות של משה מורנו מקפידים על קשר עם הלקוח ועל מסירה של דיווחים ונתונים מהימנים ביותר. החוקרים במשרד החקירות משה מורנו פועלים בנחישות וללא לאות להגיע למטרה, שהיא פיצוח פרשיות מורכבות בארץ ובחו"ל. במקרים בהם אנשים נמצאים בסכנת חיים החוקרים יפעלו תוך כדי סיכון והקרבה עצמית.

מקצועיות, יצירתיות ותחכום:


משה מורנו אימץ לעצמו במשך השנים את האימרה "בתחבולות תעשה לך מלחמה". החוקרים פועלים בשיטות ובאמצעים לא קונבנציונאליים וחושבים מחוץ לקופסה. שיטות אלה חשובות במיוחד בהתמודדות מול פשעי "צווארון לבן" שהם בעלי תחכום רב. במהלך השנים משרד החקירות משה מורנו רשם מספר הצלחות מרשימות בפיצוח תיקי חקירה מהמורכבים שבוצעו בארץ.

מעילת ענק באלבר:


חברת אלבר פנתה לחוקר פרטי משה מורנו בעקבות חשדות שהתעוררו לגבי מנהל מחלקת התפעול בחברה. על פי החשדות, מנהל המחלקה קשר קשר להונאת החברה בעזרת בעל מכון לבדיקת מכוניות בפתח-תקווה. משרד חקירות משה מורנו ניהל מעקב ממושך אחר החשוד ומצא כי מנהל המכון הוציא דו"חות כוזבים לגבי מכוניות תקינות, וקבע כי מצבן לקוי. כך, על פי החשד, נמכרו עשרות או מאות מכוניות במחיר מלא, כשמנהל מחלקת התפעול מציג דו"חות מזויפים ומדווח על מכירות במחירים מוזלים. החשודים בפרשה שלשלו לכיסם את ההפרשים בין המחיר המלא לבין המחיר המוזל. באפריל 2004 נעצרו החשודים על ידי המשטרה.

פענוח חטיפתה של ילדה בת חמש:


ילדה בת חמש, בת להורים יהודים מארצות הברית שהתגרשו, נחטפה על ידי אמה לארץ והחוזרת בתשובה. היא הוסתרה בירושלים בחסות הקהילה החרדית. הפרשייה, שהעסיקה במשך כחמישה חודשים את ה ,FBI האינטרפול, חוקר מהארץ ומהעולם ובתי משפט בארצות הברית ובישראל. המקרה הסבוך פוענח בזכות התערבותו של משרד החקירות משה מורנו.
 לכתבה המלאה לחץ כאן

חמש שנות שבי הסתיימו במבצע חילוץ בלשי:


במשך חמש שנים רצופות לא ידעו בני משפחתה של רונית ד', משפחה חרדית שמקורה מהודו, מה עלה בגורל בתם שנלכדה בידי כת אפריקנית מסוכנת .
כאשר כל מאמציהם לאתר אותה עלו בתוהו, הם פנו למשה מורנו, חוקר פרטי דתי, שלקח את המשימה כפרויקט אישי. במבצע בלשי חובק עולם, מורכב ומסובך יצא חוקר פרטי מורנו לנסות ולמצוא קצה חוט לגבי מקום המצאה .
אחרי מסע ארוך, כאשר גילה שבמשך כל השנים הללו היא הייתה כלואה בחנות בלב ציריך, הוא לא היה צריך הרבה כדי לקחת את בני משפחתה, לקבל את ברכת מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, לעלות באותו ערב על מטוס ולהגיעה לשוויץ.
אלא שכאן רק מתחיל סיפור החילוץ עוצר הנשימה שמתועד רגע אחר רגע
במצלמת הוידיאו  הנסתרת שהחזיק מורנו.
הכתבה פורסמה בתוכנית עובדה של אילנה דיין. לכתבה המלאה שפורסמה בתוכנית לחץ כאן.

לכתבה נוספת שפורסמה בעיתון לחץ כאן

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר