משרד חקירות
 
 

חקירות

 
 

משרד חקירות פרטיות

 

משרד חקירות פרטי הוא המקבילה האזרחית של המשטרה, ושני הגופים הללו פועלים בתחומים מקבילים ומצטלבים. נושאים כגון חקירות פליליות יכולים להיות מעניינו של חוקר משטרתי ושל חוקר פרטי כאחד, אך חקירות אישות לא יעניינו חוקר משטרתי כי חקירות מסוג זה אינן נמצאות תחת תחומי אחריותו. מבחינה חוקית, ישנם חוקים שונים המאפשרים את פעילותו של חוקר המשטרה, הפועל בשם המדינה, ושל החוקר הפרטי, שפועל מטעם אדם פרטי או חברה.

תיקים המגיעים אל חוקר פרטי יכולים להיות ממגוון תחומים, החל מחקירות אישות ועד לחקירות פליליות מורכבות ומסובכות.

 

חקירות אישות

חקירות אישות אולי מזוהות יותר מכל עם חוקר פרטי, זאת מהסיבה הפשוטה שאם חוקר פרטי לא ייקח את התיקים הללו על עצמו, לא תהיה להם כתובת אחרת. המשטרה, עליה מופעלים עומסים אדירים, לא עוכבת אחרי בני ובנות זוג לא נאמנים. מהסיבה הזו תיקים רבים מתיקיו של חוקר פרטי הם למעשה חקירות אישות.

יש לזכור שגם אם החוק אינו רואה עבירה בבגידה בין בני זוג, תופעות מהסוג הזה פוגעות מאוד בצד השני. בעל או אישה החושדים בבגידה של הצד השני צריכים לדעת את האמת, בין אם לצורך שלום בית ושקט נפשי (אם מתברר שאין בגידה), ובין אם לצורך הליך גירושין במידה ומחליטים להתגרש בעקבות הפרשה. שירותיו של חוקר פרטי בתחום זה חשובים ובעלי משמעות משפטית גדולה.

 

חקירות נזקי עובדים ומהימנות

חברות גדולות המעסיקות עובדים רבים מצליחות להרוויח הרבה כסף ולזכות במוניטין מכובד ביותר בזכות העובדים החרוצים שלהם. יחד עם זאת לצערנו הרב, הן גם חשופות למעילות מצד אותם עובדים. קוראים מצבים בהם עובדים ובעלי החברה מרגישים שמשהו לא תקין בתפקודו של אחד העובדים, אך הבעיה היא שכדי להאשים עובד צריך הוכחות חותכות של אשמתו. האשמת עובד במעילה ללא הוכחה ראויה, עלולה לסבך את המעסיקים בתביעת דיבה.

הדרך הטובה ביותר לאמת או להפריך חשדות כנגד עובד היא פנייה לחוקר פרטי. החוקר יבצע בדיקה מעמיקה בתוך טווח זמנים מינימאלי ויספק למעסיק את המידע שהוא זקוק לו. בהתאם למידע הזה המעסיק יוכל לקבוע את המשך צעדיו. ממצאים של משרד חקירות טוב יעשו שירות חשוב לחברות הנמצאות במצבים מסוג זה.

 

חקירות כלכליות

חקירות כלכליות בעלות חשיבות עליונה לכל ארגון כלכלי רציני. בשנת 2003 היינו עדים למשפטה של אתי אלון, שהצליחה לגנוב 250 מליון שקלים מהבנק למסחר וגרמה לקריסתו של הבנק ולחורבן כלכלי של לקוחותיו. בפרשה זו לא מעט אצבעות מאשימות הופנו לאו דווקא אליה, אלא לבנק, שלא השכיל לתפוס את המעילה בזמן, שכן אם היו מבצעים חקירה כלכלית מסודרת באמצעותו של חוקר פרטי, האסון היה נמנע. דוגמה קיצונית זו מדגישה עד כמה חשב לבצע חקירות כלכליות והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פנייה למשרד חקירות.

 

חקירות בינלאומיות

תחום החקירות הבינלאומיות הולך ותופס חלק נרחב יותר הן בכל משרד חקירות פרטי והן במנגנונים המדיניים. הסיבה לגידול היקפן של חקירות אלה זה תהליכי גלובליזציה מואצים, הגורמים לטשטוש הגבולות הלאומיים. יתרונות של חוקר פרטי על פני כל איש מקצוע אחר זה שקל לו יותר לנוע ממקום למקום ואינו כבול לנהלים בירוקרטיים אלו או אחרים. מכל הסיבות הלל, תיקים המגיעים למשרד חקירות פרטי באים על סיומם המוצלח הרבה יותר מהר.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר