משרד חקירות
 
 

חקירות אישות

 
 

חקירות אישות

"חקירות" זו מילה המזכירה לנו משטרה או כוחות ביטחון ממשלתיים אחרים, אך כשמצרפים למילה הזו את המילה "אישות" כבר ברור לכולנו שמדובר בחקירה פרטית. מנגנוני הביטחון של המדינה לא מטפלים בחקירות אישות, והדרך היחידה לבצע  חקירה מסוג זה היא לפנות אל חוקר פרטי.

חקירות אישות נועדו למקרים בהם אחד מבני הזוג חושד בחוסר נאמנות של הצד השני. במלים אחרות, הבעל או האישה סבורים ברמת ודאות גבוהה יחסית שלצד השני יש רומן מהצד. מצבים מסוג זה רגישים מאוד, כי מצד אחד החשדות גורמות להרעלה של האווירה בבית, וגם אם לא מתאמתים על הבעיה האמיתית, בני הזוג מתחילים לריב יותר מפעם.

 

מצד שני, קשה מאוד להטיח האשמות שווא על הצד השני. להמחשת הסיטואציה הזו, ננסה לתאר לנו מצב שכיח למדי כשמדובר על חשדות בבגידה. נתאר לנו בעל שפתאום מתחיל לחזור הביתה הרבה יותר מאוחר ממה שהיה פעם. פתאום הוא נעלם בסוף השבוע לשעתיים במפתיע.

הוא מסביר את התפנית הפתאומית על ידי שינוי תפקיד בעבודה, אך אשתו מתחילה לחשוד שזה לא רק העבודה... קשה מאוד להטיח את החשדות בפניו של הבעל כי אחרי הכול, רוב הסיכויים שהוא באמת ובתמים נשאר בעבודה שעות נוספות כדי לאפשר למשפחה חופשה ארוכה יותר בקיץ. מצד שני, החשדות מכרסמות באשתו והיא הופכת להיות עצבנית יותר ומתפרצת עליו על כל דבר. מצב כזה הוא קלאסי לחקירות אישות. חוקר פרטי מנוסה יבחן את העניין מקרוב, הוא יעקוב אחרי הבעל וכך האישה תוכל לדעת בוודאות האם הבעל בוגד בה או שהחשדות אינם מבוססים.


במידה וחשדותיה של האישה יתבררו כחסרות בסיס, היא תוכל לשכוח מהעניין, והחיים בבית יזרמו כרגיל. לעומת זאת, אם היא מגלה שהבעל אכן בוגד, יש לה עילה לגירושין. חשוב לציין שממצאים של חקירות אישות מתקבלים כראיות בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. גם החוקר עצמו יכול להגיע למשפט כעד מומחה.


מה שחשוב זה לא רק תוצאות החקירה, אלא גם איך היא מתבצעת. מדובר בעניין אישי רגיש מאוד, והחקירה צריכה להתבצע בצורה דיסקרטית. אם הבעל יגלה שעוקבים אחריו לפני שיש ראיות לאשר או להזים את חשדותיה של אשתו, כל העניין הזה יהפוך לסקנדל שלם. הבעל יכעס על אשתו גם על "בזבוז הכסף" וגם על זה שהיא חושדת בו סתם. במצב כזה לא רק שלא יהיו תוצאות לחקירה, אלא זה יפגע במשפחה בצורה קשה. מקצוענות בביצוע חקירות אישות על ידי משרד חקירות היא מעל לכל.


למרות הדוגמה שהובאה במאמר זה, מרבית חקירות אישות מוזמנות לא על ידי האישה אלא דווקא על ידי הבעל. השירות פתוח לשני הצדדים, ומאפשר לכל מי שיש חשד בליבו, להרגיע אותו על ידי בדיקת העניין בעזרתו של מומחה בנושא.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר