חקירות בינלאומיות

 
 

 

 חקירות בינלאומיות

 

 

המונח חקירות בינלאומיות מתייחס לעבירות שבוצעו בכמה מדינות. בשנים האחרונות אנו רואים ריבוי של חקירות מסוג זה. הסיבה המרכזית לריבוי של תופעת הפשע ההולכות ותופסות מקום בכמה מדינות נובע בעיקר מתהליך הגלובליזציה. פתאום מעבר ממדינה למדינה הפסיק להיות משהו בלתי מושג, וכל אחד יכול לטוס לחו"ל. הקשרים בין אנשים הופכים להיות אינטנסיביים יותר בזכות התקשורת והאינטרנט. בזכותם (או שמה באשמתם) המקום והזמן מאבדים מהחשיבות שלהם. כך למשל, ישראלי היושב בטוקיו יכול להיות בקשרים קרובים יותר עם קנדי היושב בטורונטו מאשר לשכן שלו, שיושב קומה מתחתיו. התופעות הללו משמשות מצד אחד להתפתחויות מדהימות, עוזרות לאנשים לפתח סובלנות אחד כלפי השני, להכיר תרבויות רחוקות, אך מצד שני גם הטרוריסטים והפושעים יכולים לנצל את אותן התשתיות למטרות רעות כמו פגיעה בבטיחות הציבור.
כדי להמחיש מה זה פשע בינלאומי ניקח לדוגמה את התופעה הנוראית של סחר בבני אדם. לוקחים אנשים בריאים ממדינות נכשלות ומעבירים אותם למדינות עשירות יותר. שם משתמשים באותם מסכנים ככוח עבודה זול או מנצלים אותם מינית. התופעה הזו מיושמת בעיקר על נשים וילדים.

מי אחראי על חקירות בינלאומיות:


בשל התרבות של מקרי פשע בינלאומיים, בכל מדינה יש גופים האמונים על טיפול בבעיות מסוג זה. במדינת ישראל יש את היחב"ל, יחידת עילית משטרתית, שתפקידה לבצע חקירות בינלאומיות. פרט ליחידות הלאומיות, יש גם גופים בינלאומיים העוסקים בחקירות בינלאומיות, כגון האינטרפול והיורופול. שימו לב, שירותי ביון כמו CIA והמוסד מבצעות חקירות בינלאומיות בתחום הטרור ולא בתחום הפשע. בדרך כלל פשעים בינלאומיים מתבצעים על ידי קבוצות מאורגנות ומתוחכמות מאוד. כדי לבצע פשע בשתי מדינות שונות, צריך רמת תחכום לא מבוטלת. מסיבה זו, גם היחידות שמטפלות בחקירות בינלאומיות צריכות להיות מורכבות מאנשים בעלי השכלה גבוהה, כאלו שיכולים לתת משקל נגד לפושעים המתוחכמים.

חקירות בינלאומיות פרטיות:


כאמור, ישנם הרבה גופים לאומיים ובינלאומיים המעורבים בחקירות בינלאומיות לצרכי בטיחות. המשמעות היא תיאום בין כל גופי החקירה. תיאום מסוג זה הוא אף פעם לא יעיל. ישנם הרבה עיכובים מיותרים לחלוטין שנגרמים כתוצאה מסחבת בירוקרטית.  במצב הזה יש פתרון נוח: משרד חקירות ופנייה אל חוקר פרטי המתמחה בחקירות בינלאומיות. חקירות מסוג זה מצריכות ביטחון, ניסיון ומיומנות לא רק בתחום ביצוע חקירות, אלא גם ביצוע חקירות בארצות אחרות. חוקר פרטי פטור מהתעסקות עם ניירת רבה, ויכול להתמקד בביצוע החקירה עצמה. זה חוסך הרבה מאוד זמן יקר ומזרז משמעותית את החקירה.
הרבה פעמים קוראים מצבים שאנשים מתוסכלים מגיעים לחוקר פרטי כי התייאשו לגמרי מחקירה בינלאומית המנוהלת במשטרה. בהרבה מהמקרים החוקר הפרטי מצליח לעזור לאותם אנשים בתוך חודשים ואף שבועות, אחרי שהחקירות הבינלאומיות מנוהלות במשך שנים בארגונים השונים.

חוקרים פרטיים מנוסים הם בדרך כלל מיומנים יותר ובעלי חופש פעולה רחב יותר מאשר חוקרים בשירות המדינה. מסיבה זו יש להם יכולת לזרז את התהליך בצורה מאוד משמעותית.
 

 

גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר      
 
 

נייד: 972-52-3831156+   |   דוא"ל: morenomo5730@gmail.com

 

 

משרד חקירות | חוקר פרטי