משרד חקירות
 
 

מניעת האזנות סתר

 
 
 


אחד המקורות החשובים ביותר של עולם המודיעין זה מידע המגיע ממקורות טכניים, כלומר האזנות סתר. יחד עם זאת, האזנות סתר פוגעות בזכות הפרטיות של האנשים שלשיחתם מצוטטים, והזכות לפרטיות היא אחת מזכויות האדם הבסיסיות ביותר. החוק מגן על האזרחים מפני האזנות סתר וישנם כללים ברורים מאוד של מה מותר ומה אסור בתחום הרגיש הזה.

 

מה הן האזנות סתר

האזנות סתר מוגדרות כציטוט לשיחה של שני אנשים (או יותר) ללא ידיעתם. שימו לב, במידה ואחד מהצדדים מודע לכך שמאזינים לשיחה או שהשיחה מוקלטת, אין המדובר כאן בהאזנות סתר. אם אתם מתקשרים להוט ומקליטים את השיחה, העניין לא נחשב להאזנת סתר. יתרה מזאת, הרבה פעמים כשאתם מתקשרים למוקדי שירות, מודיעים לכם שהשיחה מוקלטת. מטרתה של הודעה כזו היא למנוע האשמה בהאזנות סתר.

ישנם ארגונים המעניקים טלפון סלולארי לעובדים שלהם, ומדי פעם הם מודיעים על האזנות שמבוצעות לאותם טלפונים, גם פעולה זו היא פעולה חוקית.

אם כן, נשאלת השאלה כיצד מנגנוני הביטחון יכולים לבצע האזנות סתר במטרה למנוע טרור או פשע? לכל המנגנונים הללו עומדת האפשרות לבקש אישור מיוחד מבית משפט או מגורמים אחרים (בהתאם למה שמחויב בחוק) לביצוע האזנות סתר.

 

מניעת האזנות סתר

כאמור, האזנות סתר זה פעולה לא חוקית, ולכל אדם במדינת ישראל עומדת הזכות להגן על עצמו מפני האזנות סתר. משרד חקירות משה מורנו יעזור לכם למנוע האזנות סתר בכל מכשיר ובכל מקום. יש לזכור שהאזנות סתר מבוצעות לא רק על מכשירי טלפון קוויים או ניידים, אלא גם על רכבים, דירות, משרדים ועוד. מניעת האזנות סתר מתבצעת באמצעות מכשור מתקדם וחדיש.

אחת הבעיות הקשות בתחום זה של האזנות סתר זה הקלות שבה אפשר להשיג מכשירי ציטוט ולהחדירם כמעט לכל מקום. משרד חקירות יכול להיות לעזר רב במתן עצה טובה כיצד להימנע מכל אותן תופעות פוגעות ולא חוקיות.

 

מי זקוק לשירותי מניעת האזנות סתר

גורמים עסקיים רבים סובלים מהאזנות סתר. ריגול תעשייתי זה לא תחום חדש והוא מסוכן מאוד עבור חברות רבות. כך למשל, חברת בנייה מתכוננת למכרז, והחברה המתחרה זוכה בו כי הצעת המחיר שלה הייתה 2 שקלים פחות. במצבים הללו בולט במיוחד שמודיעין עסקי מסוג כלשהו הופעל כאן, ובהחלט אפשרי שהמידע הגיע מהאזנות סתר לא חוקיות. אם חברה מרגישה שיש זליגה של מידע רגיש למתחרות, כדאי מאוד לפנות לחוקר פרטי כדי שינקוט בכל הפעולות שצריך על מנת למנוע האזנות סתר.

יתרה מזאת, לכל אדם עומדת הזכות לשמור על הפרטיות שלו, והאזנות סתר עלולות לפגוע בה בצורה משמעותית מאוד. כל אדם רשאי לשמור על פרטים מהחיים שלו בסתר ולא לחשוף אותם בציבור בניגוד לרצונו. תחשבו על כל המפורסמים ואיך היו נראים חייהם אם האזנות סתר היו חוקיות.

 

משרד חקירות משה מורנו מציע לכם שירותי מניעת האזנות סתר. בעזרתנו תוכלו לשמור בסוד את כל מה שאתם לא רוצים לחשוף.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר