משרד חקירות
 
 

מעקבים

 
 

 

מעקבים

 

מעקבים הם היסודות בתחום החקירות. מעקבים נועדו לכמה מטרות מרכזיות: הוכחת אשמה והתחקות אחר סדר יום. מעקבים לצורך בחינת סדר יום הם המהות של חקירות אישות. אם אישה חושדת שלבעלה יש אישה אחרת, היא יכולה לפנות לחוקר פרטי, והחוקר יבצע מעקב כדי לבדוק את סדר יומו של הבעל. אם אכן יש אישה נוספת בחיים שלו, במוקדם או במאוחר הוא ייפגש איתה והחוקר הפרטי יוכל להוכיח בגידה. במצב הפוך, שבו מתברר שהחשדות אינם מבוססים, החוקר צריך לדעת מתי להפסיק את המעקב ואיך להסביר את השינויים ההתנהגותיים שהחשידו את הבעל מלכתחילה.

 

 

מעקבים נועדו גם כדי להוכיח אשמה של חשוד בפשע. כך למשל אם חברה חושדת באחד העובדים שלה, הדרך לאשש או להפריך את החשדות הללו היא מעקב צמוד. מעקב אחר כל פעולותיו של האיש במהלך שעות העבודה ומחוץ לעבודה יחשפו במוקדם או במאוחר האם הוא אשם או לא. תוצאות המעקב יכולות לשמש כראייה בבית משפט שיתנהל נגד הנאשם בעתיד. מעקבים מתבצעים בדרך כלל מרכבים או ממקומות מסתור או אפילו על ידי ציתות לטלפונים. חשוב ביותר לבצע מעקבים בצורה נכונה. מעקב שנחשף יגרום לתקלות חמורות ביותר. ככלל, ביצוע פעולה זו פוגעת בזכותו של הנחקר לפרטיות, הפרת הזכות הזו מאפשרת לו לתבוע את החוקר ואת מזמין החקירה לדין. כך, במקום לפתור את הבעיה, חוקר לא מנוסה יכול לסבך את המצב עוד יותר. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע מנוסה שיודע איך לבצע מעקבים מבלי להתגלות על ידי יעד החקירה.

 

תחום החקירות הפרטיות נשלט על ידי יוצאי מערכת הביטחון. יש לזכור שהניסיון של חוקר פרטי שונה מאוד מניסיוני של חוקר בשירות המדינה. עובד מדינה הוסמך לבצע מעקבים, ויש לו תעודות המאשרות זאת. חוקר פרטי הוא למעשה איש מהשורה שאין לו שום אישור לבצע מעקב אחרי אף אחד. מסיבה זו, צורת ביצוע הפעולה הזו שונה כשפועלים מטעם ארגון כמו משטרה וכשפועלים מטעמו של איש פרטי. מכאן שכשאתם מחפשים חוקר פרטי, זיכרו כי למשרד חקירות משה מורנו יש את הניסיון הרלוונטי במגזר הפרטי.

 

מעקבים אינם מתבצעים רק בשכונה הקרובה או בעיר שכנה, הם יכולים להתבצע גם בחו"ל. יש לזכור שהחשיפה הגדולה של ישראל לתהליכי גלובליזציה גורמת לכך שיותר ויותר פשעים מקבלים אופי בינלאומיים. אם החקירה שלכם מערבת או עלולה לערב גורמים בחו"ל, כדאי לפנות למומחה חקירות שביצע מעקבים גם מחוץ למדינה. לצערנו קורים מצבים בהם זוגות מתגרשים ואחד מבני הזוג חוטף את הילדים לחו"ל. ההורה השני עלול להיתקל במצב שבו יש צורך לאתר את הילדים בחו"ל, וכאן חוקר פרטי המנוסה בחקירות מסוג זה הוא הפתרון הטוב ביותר לבעיה.

 

משה מורנו בעל ניסיון של 14 שנים במגזר הפרטי בתחום ביצוע חקירות ומעקבים בארץ ובעולם. משה הצליח בפענוח פשעים חוצי גבולות, אותם לא הצליחו לפענח גופים כמו האינטרפול וה-FBI.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר