top of page
shutterstock_1477456025.jpg

שירותים נוספים

בין השירותים שאנו נותנים, ניתן למצוא גם את תחומי האיתורים, הפוליגרף ומניעת האזנות הסתר. תחום האיתורים מתחלק למספר תתי-תחומים:

איתור יורשים

משרדו של משה מורנו מספק שירותי איתור יורשים, ושאר שירותים נלווים הנובעים ממאבקים משפטיים על ירושה. באיתור יורשים נרצה לדעת את כל הנתונים על סכום ופרטי הירושה, וכן על יכולת הגבייה. במקרים שיש חשד לגניבה או זיוף של צוואה, או במקרה של כתיבת צוואה תחת איומים ולחצים מצד גורם בעל אינטרס, נדרש לאסוף מידע, לתעד ולספק את הראיות הרלוונטיות.

איתור יורשים

איתור נכסים

משרדו של משה מורנו מתמחה בחקירות שמטרתן הוא איתור של נכס או רכוש, או ניסיונות של הברחת נכסים מצד שותף לעסק או בן/בת הזוג, או רכוש שאחד מבני הזוג לא מודעים לו, השתלטות גורמים זרים על נכסים ושטחים ואיתור נכסים המיועדים לעבור כחלק מהירושה.

איתור נכסים

איתור חייבים

משרד חקירות משה מורנו מתמחה גם באיתור חייבים וחייבים קשים בתוך שטחי ישראל הרשות הפלסטינית, ובכל חלקי העולם, וכמו כן הוא מתמחה גם באיתור חייבים שעשו שימוש בכרטיס אשראי גנוב או בצ'קים ללא כיסוי.

איתור חייבים

איתור מספרי טלפון והטרדות טלפוניות

איתור מספרים ומספרים חסויים מהעולם, במהירות ויעילות. תיעוד של שיחות טלפון נכנסות לכל סוגי המכשירים מסביב לשעון, למבצע השיחה אין אפשרות לדעת על קיום ההקלטה, ומספר הטלפון ייחשף גם אם הוא חסום/חסוי.

איתור מספרי טלפון והטרדות טלפוניות

איתור נעדרים וקרובי משפחה

איתור קרובים בארץ ובעולם, משרד חקירות משה מורנו מבצע איתור קרובי משפחה ונעדרים שנים רבות וצבר ידע וניסיון רב בתחום.

איתור נעדרים וקרובי משפחה

פוליגרף

בשנות ה-20 של המאה הקודמת הומצא בארה"ב מכשיר שנועד לאבחן האם אדם הוא דובר אמת או שקר. מכשיר זה נקרא פוליגרף, והוא זכה גם לכינוי "מכונת אמת". העיקרון שעליו התבסס הפוליגרף הוא שכאשר אנו משקרים, אנו חווים מתח והתרגשות, המתבטאים בשינויים פיזיולוגיים בגופנו שאין לנו כל יכולת לשלוט עליהם. לפיכך, מעקב אחר אותם שינויים פיזיולוגים בזמן מענה לשאלות יכול להעיד האם אנו דוברי אמת או שקר. הנחת יסוד זו היא גם שהפכה את מכשיר הפוליגרף לכלי חקירה נפוץ בארץ ובעולם.

כיצד מתבצעת בדיקת פוליגרף?

בבדיקת פוליגרף בודקים האם נחקר דובר אמת או שקר באמצעות בחינת השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בארבעה פרמטרים בגופו: דופק, לחץ דם, הזעה ונשימה. הנחקר מחובר למכונת הפוליגרף באמצעות אינסטרומנטים הנכרכים סביב בית החזה ואצבעות כף ידו, הוא יושב מול קיר לבן ומתבקש לענות על שאלות כן/לא בלבד. מכשיר הפוליגרף עוקב אחר השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בגופו של הנחקר בזמן תשובותיו, ומסמן אותם כתנודות בגרף על גבי פלט נייר.
כדי לנטרל השפעות טבעיות של מתח והתרגשות מעצם מעמד הבדיקה, כל בדיקת פוליגרף מתחילה בשאלות ביקורת כלליות, שנועדו להרגיע את הנחקר ולכוון את רמת הבדיקה למצב הפיזיולוגי שבו נתון הנחקר.

יתרונות הפוליגרף על צורות חקירה אחרות

בדיקת פוליגרף נחשבת לאחד הכלים היחידים המאפשרים לאבחן האם אדם דובר אמת או שקר ברמה גבוהה של תקפות ומהימנות. גם החוקרים המנוסים והמיומנים ביותר, שחקרו אינספור נחקרים ומתגאים ביכולתם לקרוא את שפת גופו של הנחקר ולאבחן על פיה את מידת אמינותו, טועים לפעמים. קריאת שפת גוף היא לא יותר מאינטואיציה או ניחוש מושכל. לעומתה, מכשיר הפוליגרף הוא כלי המתבסס על מידע אובייקטיבי ואבסולוטי – דופק, לחץ דם, קצב נשימה וכמות הזעה.
פרט לפוליגרף, עדיין אין כלים אובייקטיביים אחרים המאפשרים לאבחן את אמינותו של נחקר בנוגע לפרטים ספציפיים. לכן, בדיקת פוליגרף היא כלי חקירה נפוץ עבור חוקרים פרטיים, שוטרים, עורכי דין, פרקליטות המדינה ועוד.

בעיות אפשריות בבדיקת הפוליגרף

למרות מעלותיו הרבות, הפוליגרף טומן בחובו גם לא מעט בעיות. הוא אכן מודד משתנים אובייקטיבים וברי מדידה, אולם משתנים אלו הם תלויי פרשנות. יש בעייתיות גדולה בקביעה שאדם דובר שקר, רק משום שיש לו בעיית הזעה. זאת ועוד, ניסיון העבר מלמד שלפעמים שתי בדיקות פוליגרף זהות, לאותו הנחקר ועם אותן שאלות, יצביעו על ממצאים הפוכים. גם עובדה זו מעידה שכל אחד יכול לפרש את תוצאות בדיקת הפוליגרף באופן שונה.
בעייתיות נוספת טמונה בעובדה שישנם אנשים שיודעים כיצד להתל במכשיר הפוליגרף. שקרנים פתולוגים שכבר אינם חווים מתח והתרגשות בזמן שהם משקרים, לא יזוהו כדוברי שקר בבדיקת פוליגרף. גם סוכני ביון עוברים אימונים מפרכים ולומדים כיצד להתל במכשיר.
בעיות אלו הם שהפכו את תוצאות בדיקת הפוליגרף לראיות שאינן קבילות בבית משפט, ולכן גם לא ניתן לחייב אדם לעבור בדיקת פוליגרף. יחד עם זאת, חשוב לדעת שכאשר בדיקת פוליגרף נעשית בהסכמה, תוצאותיה קבילות לחלוטין.
משרד חקירות משה מורנו מעמיד לרשות לקוחותיו ניסיון עשיר ורב שנים בניהול חקירות ובביצוע בדיקות פוליגרף תקפות ומהימנות. עבור המשרד, בדיקת הפוליגרף היא כלי נוסף באמצעותו הוא מגיע לחקר האמת, ולפתרונן של פרשיות וחקירות מורכבות.

פוליגרף

מניעת האזנות סתר

אחד המקורות החשובים ביותר של עולם המודיעין הוא מידע המגיע ממקורות טכניים, כלומר - האזנות סתר. יחד עם זאת, האזנות סתר פוגעות בזכות הפרטיות של האנשים שלשיחתם מצותתים, והזכות לפרטיות היא אחת מזכויות האדם הבסיסיות ביותר. החוק מגן על האזרחים מפני האזנות סתר, וישנם כללים ברורים מאוד של מה מותר ומה אסור בתחום רגיש הזה.

מהן האזנות סתר

האזנות סתר מוגדרות כציטוט לשיחה של שני אנשים (או יותר) ללא ידיעתם. שימו לב, במידה ואחד מהצדדים מודע לכך שמאזינים לשיחה או שהשיחה מוקלטת, אין המדובר בהאזנות סתר. אם אתם מתקשרים להוט ומקליטים את השיחה, העניין לא נחשב להאזנת סתר. יתרה מזאת, הרבה פעמים כשאתם מתקשרים למוקדי שירות, מודיעים לכם שהשיחה מוקלטת. מטרתה של הודעה כזו היא למנוע האשמה בהאזנות סתר.
ישנם ארגונים המעניקים טלפון סלולרי לעובדים שלהם, ומדי פעם הם מודיעים על האזנות שמבוצעות לאותם טלפונים. גם פעולה זו היא פעולה חוקית.

אם כן, נשאלת השאלה כיצד מנגנוני הביטחון יכולים לבצע האזנות סתר במטרה למנוע טרור או פשע? לכל המנגנונים הללו עומדת האפשרות לבקש אישור מיוחד מבית משפט או מגורמים אחרים (בהתאם למה שמחויב בחוק) לביצוע האזנות סתר.

מניעת האזנות סתר

כאמור, האזנות סתר זה פעולה לא חוקית, ולכל אדם במדינת ישראל עומדת הזכות להגן על עצמו מפניהן. משרד החקירות של משה מורנו יעזור לכם למנוע האזנות סתר בכל מכשיר ובכל מקום. יש לזכור שהאזנות סתר מבוצעות לא רק על מכשירי טלפון קוויים או ניידים, אלא גם על רכבים, דירות, משרדים ועוד, ומניעת האזנות סתר מתבצעת לפיכך באמצעות מכשור מתקדם וחדיש.

אחת הבעיות הקשות בתחום זה של האזנות סתר זה הקלות שבה אפשר להשיג מכשירי ציתות ולהחדירם כמעט לכל מקום. משרד חקירות יכול להיות לעזר רב במתן עצה טובה כיצד להימנע מכל אותן תופעות פוגעות ולא חוקיות.

מי זקוק לשירותי מניעת האזנות סתר

גורמים עסקיים רבים סובלים מהאזנות סתר. ריגול תעשייתי זה לא תחום חדש, והוא מסוכן מאוד עבור חברות רבות. כך למשל, חברת בנייה מתכוננת למכרז, והחברה המתחרה זוכה בו כי הצעת המחיר שלה הייתה שני שקלים פחות. במצבים כאלה ברור שמודיעין עסקי מסוג כלשהו הופעל כאן, ובהחלט אפשרי שהמידע הגיע מהאזנות סתר לא חוקיות. אם חברה מרגישה שיש זליגה של מידע רגיש למתחרות, כדאי מאוד לפנות לחוקר פרטי על מנת שזה ינקוט בכל הפעולות שצריך על מנת למנוע האזנות סתר.

יתרה מזאת, לכל אדם עומדת הזכות לשמור על הפרטיות שלו, והאזנות סתר עלולות לפגוע בה בצורה משמעותית. כל אדם רשאי לשמור על פרטים מהחיים שלו בסתר ולא לחשוף אותם בציבור בניגוד לרצונו. רק חשבו על כל המפורסמים ואיך היו נראים חייהם אם האזנות סתר היו חוקיות במדינה.

משרד החקירות של משה מורנו מציע לכם שירותי מניעת האזנות סתר. בעזרתנו תוכלו לשמור בסוד את כל מה שאתם לא רוצים לחשוף בפומבי.

מניעת האזנות סתר
bottom of page